bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Допомога громадам сіл та селищ Миколаївщини
04.03.2016

Як громадам сіл не проґавити можливості реформ для гідного життя?Саме відповідь на це питання допомагають  знайти у Ресурсному центрі демократії участі та смоорганізації Миколаївщини» (РЦ) .

Так, 29 березня -2 квітня 2016 р. сорок представників органів місцевого самоврядування районних державних адміністрацій та громадськості більшості районів області у чергової «Школі розвитку громади села» разом проаналізували досвід формування спроможних місцевих громад та вивчили можливості  і загрози що відкрили реформи  для фінансування Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР ) у 2016 р. та 2017р. (www.mk.gov.ua/ua/announce/?id=2112), державним бюджетом та іншим донорами.

Фотозвіт тренінгу - за посиланням: goo.gl/photos/2euRK2nTb8Fh9ns67

Навчальні матеріали тренінгу

Експерти РЦ  - Доценти ОРІДУ НАДУ при Президентові України Олеся Голинська та доцент ОРІДУ НАДУ Михайло Свірін, а також заступник начальника Управління економіки Миколаївської обласної державної адміністрації Лілія Машкова запропонували насичену програму, що містила:

  • по-перше, роз’яснення «людською мовою» нових вимог законодавства України для сіл/селищ, що планують добровільно об’єднатись у спроможну місцеву громаду. Зокрема, особливості формування бюджету, практичні питання виконання делегованих повноважень та роботи виконавчого апарату.
  • по-друге, вивчення практичних питань захисту прав та інтересів мешканців сіл при формуванні та реалізації програми соціально-економічного розвитку/бюджету об’єднаної громади.
  • по-третє, практикум розробки проектів та заявок на отримання грантів від ДФРР.

При підтримці РЦ випускниками Школи 22 громади сіл Первомайського району прийняли Статути з механізмами демократії участі та самоорганізації. А Куцурубська  об’єднана сільська громади  перша в України прийняла Статут. У 2016-17 року громадою при методичної та грантової підтримки Фонду на основі демократичних статутних процедур буде сформована довготермінова Стратегія розвитку та створено умови для запровадження належного врядування.

«Школа розвитку громади села»  відбулась в рамках проекту ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієве безпосереднє народовладдя у селах і містах Миколаївщини».

Навчання є черговим заходом трирічного проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» при партнерстві з Миколаївською обласною радою, Миколаївською обласною державною адміністрацією згідно рішення №7 Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 року «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».

Контакти

  • ММГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
  • http://frgn.mk.ua

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.