bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Гранти від ООН для допомоги вимушеним переселенцям

07 листопада 2014 року відбулася офіційна церемонія підписання грантових угод на загальну суму понад 1 млн. грн. між Програмою розвитку ООН та 7 громадськими організаціями з різних областей України, що допомагатимуть вимушеним переселенцям.

В рамках грантового конкурсу «Сприяння процесам відновлення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб (ВПО)» було отримано 54 проектні пропозиції. За рішенням ПРООН гранти надано семи організаціям:

 1. ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» з проектом «Підтримка переміщених осіб з інвалідністю».
 2. ГО «ДОНБАС СОС» з проектом «Інформаційна підтримка ВПО через он-лайн платформу та кол-центр та підтримка ВПО в Донецькій обл. через координаційні центри в м. Краматорськ та м. Добропілля».
 3. ГО «Європейська асоціація з прав інвалідів» з проектом «Підтримка ВПО з інвалідністю в місцях їх компактного розміщення Одеської області».
 4. Консорціум громадських організацій «Центр зайнятості вільних людей» через ГО «Київський Будинок Прав Людини» з проектом «Допомога в працевлаштуванні ВПО».
 5. ХОГО «Молодежная Правозащитная Группа – «Харьков» з проектом «Надання первинної допомоги ВПО волонтерською ініціативою «Станция «Харьков».
 6. Благодійна організація «Світло надії» з проектом «Надання підтримки ВПО в Полтавській області».
 7. ГО «Свідомі люди» з проектом «Надання психологічної підтримки ВПО».

За  даними УВКБООН, що були оприлюднені 24 жовтня 2014 р., в Україні нараховується понад 430 тис. внутрішньо переміщених осіб. Більшість із них потребує притулку, засобів існування, психологічної підтримки та допомоги у влаштування на новому місці. Проекти, що підтримуватимуться ПРООН мають на меті сприяти вирішенню ключових проблем внутрішньо переміщених осіб.

«Уявіть собі життя вимушеного переселенця. У вас немає постійного житла, роботи, доходів, і ви не впевнені, чи  зможете колись повернутися додому. Наближається зима, а ви мешкаєте у приміщенні, що не пристосовано до холоду, там нема опалення і дме з  вікон. Ваші діти не мають підручників, теплого одягу та взуття. Сьогодні  в таких умовах живе майже пів-мільйона людей в Україні», - зазначила Ініта Пауловіча, заступник Постійного Представника ПРООН в Україні: «ПРООН з максимальною серйозністю ставиться до проблем вимушених переселенців. Ми переглянули наші плани реагування на кризу та розпочинаємо декілька нових програм, що допоможуть людям, які опинилися в скрутній ситуації, та сприятимуть відновленню міст і сіл, що постраждали в ході конфлікту».

«Ми щиро вдячні Програмі розвитку ООН за підтримку нашого проекту. Завдяки фінансуванню ми зможемо зробити наш телефон довіри цілодобовим (з березня і до тепер він працював лише кілька годин вдень), здійснити регулярні виїзди в місця компактних поселень та надавати психологічну підтримку. За 4 місяця проекту близько 1,5 тисячі осіб отримають таку допомогу», – зазначила Олена Корнєєва, директор з розвитку громадської організації «Свідомі люди».

«Завдяки грантовій допомозі від ПРООН ми забезпечимо переміщених осіб необхідною  інформацією через онлайн-платформу та кол-центр. Наші партнерські організації в м. Краматорськ та м. Добропілля Донецької області зможуть продовжити роботу з організації Центрів з прийому та розселення переселенців, зі збору гуманітарної допомоги, а також надання правової та психологічної підтримки. Також ми організуємо Школу волонтерів, які будуть працювати з переміщеними особами», – доповів Олександр Горбатко, головний координатор волонтерської ініціативи «Донбас СОС».

«У Полтавській області понад 17 000 переміщених осіб, серед яких жінки з дітьми, люди похилого віку та з інвалідністю, потребують невідкладної допомоги. Місцеві бюджети не розраховані на таку категорію як вимушено переміщені особи та на кінець року є практично вичерпаними. Грант Програми розвитку ООН допоможе нам забезпечити індивідуальний підхід та супровід цих сімей фахівцями для отримання ними необхідної допомоги», – ділиться проблемами регіону Надія Тимошенко, заступник виконавчого директора громадської організації «Світло надії».

Загальний обсяг фінансування проекту Програми розвитку ООН «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб», в рамках якого проходив грантовий конкурс, складає 100 000 дол. Діяльність проекту розповсюджується на області, де розташована найбільша кількість ВПО, а саме: Київська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська та Полтавської області, а також окремі регіони Донецької та Луганської областей.

Довідкова інформація

Серед інших заходів Програми розвитку ООН, спрямованих на допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб, варто зазначити наступні:

-          Координація розповсюдження  гуманітарної допомоги ВПО на суму 1,5 млн. доларів, яку отримають близько 45 тис. внутрішньо переміщених осіб.

-          Допомога місцевим громадам у відновленні малої інфраструктури у Донецькій та Луганських областях на суму понад 700, 000 доларів США  в рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

-          Спільно з Міністерством соціальної політики України, було проведено навчальні тренінги з надання першої психологічної допомоги для понад 130 соціальних працівників з різних куточків України, зокрема, з Донецької та Луганської областей, та 30 волонтерів, які працюють з переселенцями.

-          Спільно з Міністерством соціальної політики, були розроблені, надруковані та розповсюджені 4 випуски інформаційних буклетів для внутрішньо переміщених осіб:

  1. Дорожня карта 1 (загальна інформація, «гарячі» лінії допомоги, соціальні гарантії).
  2. Дорожня карта 2 (працевлаштування та допомога з безробіття внутрішньо переміщеним особам).
  3. Дорожня карта 3 («гарячі» лінії, питання освіти, охорони здоров’я та психологічної підтримки).
  4. Дорожня карта 4 (актуалізована загальна інформація, порядок взяття на облік, щомісячна адресна допомога).

-          Спільно з волонтерською організацією «Донбас SOS» було надруковано та розповсюджено буклети про те, як вижити в зоні військових дій.

-          Тубдиспансери Краматорська було забезпечено діагностичним обладнанням та матеріалами.

-          Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги переміщеним особам були упорядковані, надруковані та розповсюджені.

-          7 громадських організацій, які займатимуться документуванням порушень прав людини на Донбасі, наданням юридичної та психологічної допомоги, а також побудовою діалогу та примиренням між різними групами,  отримали гранти на загальну суму майже 500,000 гривень.

-          Підписано Меморандум про співпрацю між ПРООН та Державним центром зайнятості для допомоги вразливим категоріям населення, у тому числі вимушеним переселенцям, щодо працевлаштування.

 ****

Проект Програми Розвитку ООН «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб»

Загальна мета проекту «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб» – це сприяння зміцненню миру та сталого розвитку завдяки інтеграції  внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на нових місцях проживання та їх повернення до рідних домівок. На сьогоднішній день ключовими проблемами, з якими стикаються ВПО,  є потреби гуманітарного характеру,  а саме нестача засобів  існування та питання, що пов’язані з інтеграцією та особистою безпекою.

Конкретними цілями проекту є (а) розвиток потенціалу уряду для ефективного координації, планування та управління проектами, що стосуються ВПО; (б) створення середовища для відкритого та вільного доступу ВПО до соціальних і комунальних послуг за допомогою надійних інформаційних систем; (в) поліпшення умов життя і засобів до існування ВПО та приймаючих громад; (г) сприяння міцної інтеграції/реінтеграції та соціальної злагоди.

Загальний обсяг фінансування проекту складає 100 000 дол. США. Бенефіціарами проекту є ВПО, приймаючі громади, а також центральні і місцеві органи влади. Таким чином, діяльність проекту розповсюджується на області, де розташована найбільша кількість ВПО, а саме: Київська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська та Полтавської області, а також окремі регіони Донецької та Луганської областей.

За додатковою інформацією прохання звертатися до Керівника прес-служби ПРООН – Євгена Зеленка,  email  [email protected], тел. +38 (044) 253-93-63.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

Ірена Гриців   2787 днів тому   #  

Не вже влада України візьметься за вирішення проблем біженців, коли вона не здатна впродовж 24 років і більше вирішити проблеми з бездомністю та сирітством в Україні. Дуже прикро, але надії просто не має на цю підтримку - це з досвіду колишніх вихідців з інтернатів. Порятунок лише один - це виїзд і влаштування свого дорослого і повноцінного життя за межами тої держави, яка від тебе відреклася, а все дитинство було марнотрацтвом і тернистим шляхом без дому і рідних.

 •   Пiдписатися на новi
Аліна Стеценко   2787 днів тому   #  

У даному випадку гранти надаються не державі, а волонтерським та благодійним організаціям - саме з причини того, що бюрократичного державного ресурсу не достатньо і ми підтримуємо небайдужі об'єднання громадян. Із 54 заявок обрали 7.

 •   Пiдписатися на новi
 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.