bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Можливості для медіа: червень 2019

Дізнавайтеся про гранти, конкурси, стипендії та інші можливості для журналістів і ЗМІ у щомісячній підбірці.

1. ПРОГРАМА З ВИСВІТЛЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ ВІД ФОНДУ ІМ. ФРІДРІХА ЕБЕРТА «ДІАЛОГ СХІДНА ЄВРОПА». БРАТИ УЧАСТЬ МОЖУТЬ ЖУРНАЛІСТИ ЗІ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА КАВКАЗУ

Регіональний офіс Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта «Діалог Східна Європа»запрошує подати заявки на семінар з висвітлення соціальних питань. Він триватиме з 23 по 27 липня в Одесі, Україна.

Заявки на участь у цій програмі можуть подати журналісти і блогери, які мають щонайменше два роки досвіду роботи в медіа.

Цілі програми: підвищення професійного рівня журналістів, що працюють в галузі соціальної та економічної політики, а також сприяння вільному обміну навичками і досвідом у країнах Східного партнерства та Росії.

Програма включає зустрічі з журналістами та експертами в галузі соціальної та трудової політики.

Мови програми – російська та англійська.

Організатори оплатять обраним учасникам всі пов’язані з тренінгом витрати.

Деталі.

Дедлайн: 16 червня 2019 року.

2. СТИПЕНДІЇ НА ВІДВІДУВАННЯ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ З ЖУРНАЛІСТИКИ РОЗСЛІДУВАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ІЗ КРАЇН БАЛТІЇ, СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Заявки на отримання стипендії на участь у цій школі можуть подати журналісти з країн Балтії та Східного партнерства. Літня школа з журналістики розслідування, організована Центром медіадосліджень в SSE Riga, триватиме 14-17 серпня у Ризі, Латвія.

Серед тем тренінгу: редагування, радіо і подкастинг, візуалізація, пошук в інтернеті, висвітлення тем організованої злочинності та корупції та ін. Основна доповідачка – Керол Кадвалладр, журналістка, автор розслідування діяльності Cambridge Analytical.

Плата за навчання становить 350 євро.

Учасники з країн Балтії і Східного партнерства можуть подати заявки на отримання стипендій, що покривають плату за навчання та проживання.

Деталі.

Дедлайн: 21 червня 2019 року.

3. КОНКУРС ADAMI TANDEM ДЛЯ МОВНИКІВ ТА ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЖУРНАЛІСТІВ КРАЇН СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

Журналісти, які висвітлюють теми культурного розмаїття, можуть подавати свої пропозиції на новинні сюжети тривалістю до чотирьох хвилин.

Деталі.

Дедлайн: 24 червня 2019 року.

4. КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД THE GLOBE POST

The Globe Post організовує конкурс для молодих журналістів.

Журналісти-початківці та студенти, які вивчають журналістику, можуть подати заявки на конкурс. Приймаються ніде раніше не опубліковані оригінальні журналістські матеріали англійською мовоюприсвячені свободі преси, правам людини, транскордонним проблемам і будь-яким спірним і недостатньо висвітленим у медіа темам, пов’язани з будь-якою країною чи регіоном.

Переможець отримає грошовий приз розміром у 1 000 доларів США.

Деталі.

Дедлайн: 30 червня 2019 року.

5. ГРАНТИ NATIONAL GEOGRAPHIC НА ПРОЕКТИ ПРО МІГРАЦІЮ

National Geographic Society приймає заявки на грант на документальні проекти, присвячені міграції людей.

Заявку на грант можуть подати майстри сторітелінгу, захисники природи, викладачі та дослідники.

Проекти можуть розповідати про причини та наслідки одного або декількох випадків міграції людей в сучасному світі або про життя сучасних мігрантів – їхні подорожі і спільноти, що їх приймають. Також будуть розглядатися проекти, автори яких створять і протестують навчальні ресурси, навчальні плани або інформаційні матеріали, спрямовані на підвищення обізнаності про досвід мігрантів і на те, як їх приймають у тих місцях, куди вони приїхали.

Середній розмір гранту не перевищуватиме 30 000 доларів США, але заявки можна робити на гранти до 70 000 доларів доларів США.

Деталі.

Дедлайн: 10 липня 2019 року.

6. КОНКУРС МІНІ-ГРАНТІВ НА ПІДГОТОВКУ МІЖРЕГІОНАЛЬНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ

Journalismfund.eu приймає заявки на європейські транскордонні гранти для підтримки професійних журналістів, які мають ідеї для транскордонних розслідувань і досліджень з європейських справ. Історії повинні бути актуальні для європейських цільових груп. Сума гранту становить 195 000 євро на 4 проекти.

Деталі.

Дедлайн: 15 липня 2019 року.

7. СТАЖУВАННЯ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ (БРЮССЕЛЬ)

Стажування для студентів факультету журналістики та молодиx журналістів від 18 до 30 років.

6-11 жовтня 2019 року в Брюсселі Європейська комісія проведе програму для журналістів, метою якої буде обговорення заходів ЄС в країнах-учасницях. Відібрані кандидати отримають запрошення до Брюсселя. Під час заходу можливо буде брати участь у тренінгах з журналістики, працювати з досвідченими журналістами, відвідати штаб-квартиру ЄС з питань ЗМІ та інші установи ЄС.

Вимоги до участі – написати статтю (400-1000 слів), зняти коротке відео (2-3 хвилини).

Відео або стаття повинні висвітлювати заходи або проекти, які були профінансовані Європейським фондом регіонального розвитку або Фондом єдності.

Деталі.

Дедлайн: 15 липня 2019 року.

8. СЕМІНАР ДЛЯ МОЛОДИХ ЖУРНАЛІСТІВ В ЛЕЙПЦИГУ ВІД САКСОНСЬКОГО ФОНДУ МЕДІАОСВІТИ

Саксонський фонд медіаосвіти проводить 10-денний семінар для молодих журналістів із Центральної та Східної Європи.

Журналісти друкованих, радіо-, ТВ- й онлайн-медіа віком до 40 роківякі добре знають німецьку мову, можуть взяти участь у цьому безкоштовному семінарі.

Мета семінару – надати можливість іноземним журналістам ознайомитися з роботою німецьких засобів масової інформації та зміцнити міжнародні зв’язки журналістів.

Учасникам семінару будуть компенсуються витрати на проїзд, харчування та проживання.

Семінар відбуватиметься з 16 по 27 вересня у Лейпцигу, Німеччина.

Деталі.

Дедлайн: 2 серпня 2019 року.

9. МІЖНАРОДНИЙ ТВОРЧИЙ КОНКУРС ОPEN EURASIA

Оpen Eurasia – щорічний міжнародний творчий конкурс, який проходить серед письменників, поетів, перекладачів, ілюстраторів, відеографів, журналістів. Призовий фонд становить 31 000 доларів.

Переможці конкурсу можуть безкоштовно видати книгу в рамках однієї з 10 премій, заснованих у Лондоні в 2019 році. І не тільки видати, але й презентувати її як в рамках Open Eurasian Book Forum & Literature Festival в 2020 році, так і на інших майданчиках по всій Євразії.

Роботи приймаються онлайн, російською, англійською, українською, киргизькою, узбецькою, таджицькою, білоруською мовами – залежно від категорії.

На конкурс можна подати по 1 роботі в кожну з нижче зазначених категорій і підкатегорій: проза, мала проза, поезія, літературний переклад, ілюстрація, відеофільм, публіцистика.

Деталі.

Дедлайн: 5 вересня 2019 року.

10. МАЙСТЕРНЯ ЗІ СТВОРЕННЯ ВІДЕОРОЛИКІВ ДЛЯ СОЦМЕРЕЖ

Географія: Азербайджан, Вірменія, Грузія

Громадські активісти, журналісти і блогери віком 18 до 26 років можуть подати заявки на участь у цій програмі.

Школа журналістики Українського католицького університету, Львівський Медіафорум і Празький цивільний центр організовують Майстерню зі створення відеороликів для соцмереж «Львівський відеоквест 2019».

Заняття будуть проходити з 18 по 27 серпня поблизу Львова, Україна.

Учасники навчаться знімати короткі відео для соцмереж, які зможуть генерувати багато переглядів. Програма включає повний курс зі зйомки відео, монтажу і написання супровідних текстів для роликів.

Робочі мови програми – російська та англійська.

Організатори оплачують обраним учасникам переліт, проживання, харчування та навчання.

Деталі.

Дедлайн: 20 червня 2019 року.

11. ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «МЕДІАМІСТО» ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ МІСЦЕВИХ ВИДАНЬ

Географія: Білорусь

Команда проекту «Медіамісто» оголошує набір на дворічну освітню програму для журналістів, які пишуть про міське життя. Основні тематичні блоки проекту «Медіамісто»:

 • Міська мобільність – транспорт;
 • Економіка міста;
 • Соціальне місто. Житло;
 • Міська екологія;
 • Культура і розваги;
 • Менеджмент вільного часу.

Протягом двох років (2019-2020) журналісти будуть вивчати різні аспекти життя міст Білорусі та Німеччини і публікувати матеріали про це.

Програмою передбачається організація лекцій, семінарів, інформаційних поїздок, дистанційних курсів, планірок та обговорень різних матеріалів, зустрічі з експертами і ньюзмейкерами.

Деталі.

Дедлайн: 16 червня 2019 року.

12. ПРОГРАМА Х’ЮБЕРТА ГАМФРІ НА 2020/2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Географія: Білорусь

Посольство США в Білорусі оголошує конкурс на участь у програмі на стипендію Х’юберта Гамфрі на 2020/2021 навчальний рік.

Стипендії призначаються фахівцям, які мають відповідний професійний досвід і можливість скористатися програмою незалежного навчання в одному з провідних вишів США.

Програма Х’юберта Гамфрі дає можливість досвідченим фахівцям з Білорусі та інших країн світу пройти річне стажування в США для проведення наукових досліджень і підвищення кваліфікації.

Однією з конкурсних дисциплін на 2020-2021 рік є ЗМІ/Журналістика.

Учасники повинні відповідати таким вимогам:

 • бути громадянином Республіки Білорусь;
 • мати диплом про вищу освіту (ступінь бакалавра і вище);
 • мати досвід роботи не менше 5 років за фахом;
 • виявляти лідерські якості і прагнення приносити користь країні;
 • знати англійську мову (потрібно буде скласти іспит TOEFL).

Деталі.

Дедлайн: 11 серпня 2019 року.

13. КОНКУРС ЕСЕ ТА БЛОГІВ НА ТЕМУ «ПЕНІТЕНЦІАРНА СИСТЕМА І СИСТЕМА ПРОБАЦІЇ СЬОГОДНІ»

Географія: Грузія

У рамках фінансованого Євросоюзом проекту «Сприяння пенітенціарної та пробаційної реформ і моніторинг за залученості громадянського суспільства», Південнокавказький регіональний офіс організації «Міжнародна тюремна реформа» оголошує конкурс для студентів, щоб виявити найкращі роботи (есе або блог) про прогрес, актуальні тенденції та виклики під час реформування пенітенціарної і пробаційної систем.

Метою конкурсу є зацікавити студентів і підвищити їх обізнаність про поточні події у цій сфері.

Деталі.

Дедлайн: 30 червня 2019 року.

14. АГЕНТСТВО ІННОВАЦІЙ І ТЕХНОЛОГІЙ ГРУЗІЇ ОГОЛОШУЄ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС В РАМКАХ ПРОГРАМИ «ГРАНТИ СПІВФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ СТАРТАПІВ»

Географія: Грузія

Програма грантів призначена для початківців приватних і малих підприємств, зареєстрованих у Грузії, з моменту реєстрації яких минуло менше двох років.

Заявки можуть подавати також фізичні особи або група фізичних осіб, які не мають реєстрації. Проект не уточнює, але не виключає, що заявник повинен бути медіа-організацією і що має фінансуватися інноваційний проект.

Фінансування, видане в рамках Програми співфінансування грантів, розраховане на проекти з терміном максимум на один рік і не повинно перевищувати 90% бюджету проекту і 100 000 ларі.

Деталі.

Дедлайн: 10 липня 2019 року.

15. КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ

Географія: Грузія

Мережа освіти для дорослих Грузії оголошує конкурс на найкращу журналістську роботу на тему освіти для дорослих.

Метою конкурсу за освітою для дорослих є підвищення обізнаності суспільства про освіту для дорослих (формальну та неформальну).

На розгляд у конкурсі приймаються публікація (стаття, есе), блог, теле-радіо сюжет, репортаж або фоторепортаж на тему «Освіта для дорослих в Грузії, реальність і проблеми», які були опубліковані в друкованих або електронних ЗМІ з січня 2019 року по 1 листопада 2019 року.

Для переможця конкурсу нагорода дорівнює 1000 ларі.

Деталі, info@gaen.org.ge.

16. MEDIA HACKATHON 2019

Географія: Молдовa

28-30 червня 2019 року Центр незалежної журналістики (ЦНЖ) Молдови організовує п’ятий Media Hackathon.

Метою заходу є об’єднання журналістів, ІТ-фахівців, блогерів і споживачів засобів масової інформації для розробки мультимедійних інструментів і додатків, щоб допомогти журналістському контенту бути представленим в привабливому й інтерактивному форматі для читачів.

Чотири команди отримають гранти розміром 4250 доларів.

Деталі.

Дедлайн: 20 червня 2019 року.

17. ПУБЛІКАЦІЇ ПРО КОРДОН: КОНКУРС ІДЕЙ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ

Географія: Україна

Донор – Європа без бар’єрів спільно з польським Інститутом Свободи (Instytut Wolnosci).

Конкурсна комісія оцінить запропоновані концепції і вибере 4 найкращих (2 в Польщі і 2 в Україні).

Критерії оцінювання:

 • привабливість концепції;
 • відповідність ідей проекту;
 • потенціал поширення матеріалу серед цільової аудиторії (як кількісний, так і якісний).

Сума гранту – 1500 злотих.

Деталі.

Дедлайн: 30 червня 2019 року.

18. КОНКУРС ГРАНТІВ ПОСОЛЬСТВА БОЛГАРІЇ В УКРАЇНІ

Географія: Україна

Цілі та пріоритети конкурсу:

 • підтримка освітніх установ, зокрема шляхом підвищення якості освіти дітей з обмеженими можливостями та особливими потребами;
 • збереження культурного розмаїття шляхом сприяння міжкультурному діалогу, культурному обміну та реконструкції культурних центрів;
 • сприяння підприємництву шляхом підвищення потенціалу державних і місцевих установ, що підтримують розвиток малого та середнього бізнесу;
 • сприяння свободі ЗМІ та плюралізму.

Учасники конкурсу: громадські організації, освітні установи, медіа.

Сума гранту: від $2800 до $40000.

Деталі.

Дедлайн: 28 червня 2019 року.

19. КОНКУРС МІНІ-ГРАНТІВ НА ПІДГОТОВКУ МІЖРЕГІОНАЛЬНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ

Географія: Україна

Цілі та пріоритети конкурсу:

 • підтримати незалежних журналістів у викритті корупційних схем, політиків і чиновників, які неправомірно використовують своє становище в різних сферах суспільно-політичного життя країни;
 • сприяти об’єднанню журналістів-розслідувачів з різних областей України, а також посилити їх співпрацю та обмін досвідом;
 • посилити незалежність й об’єктивність роботи журналістів в їхній антикорупційній діяльності;
 • привернути увагу громадськості до корупції в органах влади всіх рівнів і всіх регіонів.

Учасники конкурсу: журналісти і медіа в Україні.

Сума гранту: 30 тис. грн.

Деталі.

Дедлайн: 1 листопада 2019 року.

Контакти

 • https://internews.ua/opportunity/opportunities-june
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.