bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Ускладнення діяльності НПО України внаслідок здійснення банками первинного фінансового моніторингу»

Боротьба з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму може мати негативний вплив на неприбуткові організації (НПО). Зокрема, проблема полягає в тому, що держави часто вводять надмірне регулювання фінансових операцій НПО. Такий крок має на меті дотримання міжнародних стандартів, прийнятих Міжнародною групою з протидії відмиванню брудних грошей (ФАТФ). Не всі НПО усвідомлюють наслідки цього регулювання для своєї діяльності та здебільшого не знайомі зі стандартами FATF

26 листопада 2021 року у місті Київ відбудеться експертна дискусія “Ускладнення діяльності НПО України внаслідок здійснення банками первинного фінансового моніторингу” у форматі онлайн, тривалість – 2 години. Початок об 11:00. Робочі мови – українська та англійська, забезпечується синхронний переклад.

Мета експертної дискусії – започаткувати діалог НПО з банками та національними регуляторами для визначення кола проблем, з якими стикаються НПО під час здійснення банками первинного фінансового моніторингу (серед іншого, ризики блокування роботи НПО внаслідок проведення банками внутрішніх перевірок, вимоги до перевірки членів керівництва НПО, які є публічними діячами, умови, за яких банки можуть блокувати рахунки НПО, тощо). Такий діалог необхідний, щоб забезпечити розуміння з боку банків та національних регуляторів проблем НПО та для надання неприбутковими організаціями зворотнього зв’язку про функціонування системи первинного моніторингу.

Спікерами експертної дискусії стануть представники національних регуляторів: Держфінмоніторингу та Національного банку України, міжнародні експерти, а саме представники Ради Європи та ECNL, а також комерційні банки, серед інших Ощадбанк, Укрсиббанк, Credit Agricole, Кредобанк, Правекс-Банк, Райффайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, Укргазбанк, ПриватБанк, ПроКредит банк, ОТП Банк.

До участі в експертній зустрічі запрошуємо НПО та їхні коаліції, лідерів та фінансових керівників неприбуткових організацій України.

Нагадуємо, що ECNL у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, підготував дослідження щодо Впливу заходів боротьби з відмиванням грошей та протидії фінансуванню тероризму на неприбуткові організації у регіоні Східного Партнерства. (англ, переклад укр).

Для участі в експертній дискусії, до 25 листопада 2021 включно заповніть форму: https://forms.gle/2becLJDV48Ka1SL8A.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, прохання звертатися до Анни Ісічко, координаторки проєкту “Інціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” від ЦЕДЕМ, [email protected].

Дискусія проводиться в межах серії публічних заходів, спрямованих на обговорення боротьби з відмиванням брудних грошей та фінансуванням тероризму і її впливу на діяльність НПО в Україні. 

Експертна дискусія “Ускладнення діяльності НПО України внаслідок здійснення банками первинного фінансового моніторингу” відбувається в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”, яка реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США).

 

 

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.