bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Місячник правових знань у виправних установах Чернігівщини
18.05.2010

Триває місячник правових знань у виправних установах Чернігівської області, який буде продовжуватися до 28 червня 2010 року.

У  проведенні місячника приймають участь:

  • члени спостережних комісій, представники правозахисних організацій,
  • спеціалісти Головного Управління юстиції в Чернігівській області,
  • провідні спеціалісти органів влади та місцевого самоврядування,
  • викладачі та курсанти Чернігівського юридичного коледжу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Під час проведення місячника засуджені ознайомлюються зі змінами в цивільному, кримінальному, кримінально-виконавчому законодавстві.

Проводиться цикл лекцій з різних напрямків в галузі права, здійснюється прийом засуджених з юридичних питань. Засудженим надається первинна та вторинна правова допомога,  інформація щодо норм Конституції України, що стосуються гарантій основних прав громадян, положення цивільного, житлового, сімейно-шлюбного законодавства, які є найбільш необхідними засудженим для самозахисту їх прав та законних інтересів.

Завершальним етапом місячника стане проведення 28 червня 2010 року інтелектуальної гри «Знай свої права і вмій їх захистити».

У  травні 2010року  з метою реалізації завдань місячника правових знань Чернігівську жіночу колонію відвідали юристи громадських організацій Чернігова, члени Чернігівської обласної колегії адвокатів.

Зокрема, представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: Віктор Тарасов та Наталія Піддубна, юрист ЧММГО «М’АРТ» Роман Жабковський, директор Чернігівського жіночого правозахисного центру Валентина Бадира відповіли на запитання засуджених жінок, які стосувалися укладення договорів довічного утримання (догляду) та умов припинення дії таких договорів, а також розповіли про порядок і умови приватизації житла, здачі його у найм.

Адвокат Чернігівської обласної колегії адвокатів Сергій Водолагін провів бесіди із засудженими жінками про порядок запрошення та призначення захисника, як учасника судового процесу, про його права і обов’язки, а також відповів на запитання засуджених, у яких випадках при проведенні дізнання, веденні досудового слідства і розгляді справи є обов’язковою участь захисника.

На думку правозахисників, правова допомога засудженим, які відбувають покарання в пенітенціарних установах Чернігівщини, є вкрай необхідна, бо вона сприяє формуванню у них правової культури, виробленню вміння користуватися правовим інструментарієм у практичній діяльності, забезпечить їм правову захищеність після звільнення.  

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.