Ковалівка на шляху до створення спроможної громади

7 вересня 2018 року команда ГО «НОВА ЕНЕРГІЯ» провела у Ковалівській сільській раді Шишацького району Полтавської області два публічних семінари в рамках проекту «Прозоре управління та контроль за коштами».

В першій половині дня відбувся семінар щодо практичного застосування форм «демократії участі» та їх правового врегулювання на місцевому рівні. Під час заходу експерти разом із учасниками проаналізували затверджений Статут Ковалівської сільської ради та 12-ть механізмів участі громадян у вирішенні питань місцевого значення. Під час обговорення документу Статуту, виявилося, що документ затверджений на загальних зборах та на сесії ради, але був відхилений під час реєстрації та внесення його до Єдиного реєстру статутів територіальних громад. Проаналізувавши відповідь Шишацького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області можна зробити висновок, що відхилення документу спричинено складною політичною ситуацією навколо не бажання Ковалівської сільської ради об’єднуватися з сусідніми сільськими, селищними та міськими радами. Зі слів Наталії Нос – голови Ковалівської сільської ради, вони будуть продовжувати відстоювати свою позицію та звертатися повторно із заявою про державною реєстрації Статуту Ковалівської територіальної громади, а в разі отримання повторної відмови оскаржувати в судовому порядку.

Наприкінці заходу учасники виразили бажання детально розібратися в обласному механізмі залучення жителів до розвитку громад – бюджету участі та вже в наступному річному циклі прийняти активну участь в написанні та подачі проектних заявок через даний механізм.

У другій половині дня пройшов семінар з обговорення важливості дотримання вимог законодавства України до порядку висвітлення інформації про бюджетний процес в місцевих громадах. Присутні ознайомилися з презентацією останнього звіту ІПВГ, попрацювали з відкритими реєстрами та інформацією про надрокористувачів.

Велике здивування у присутніх викликала інформація, що вся територія громади покрита трьома спеціальними дозволами на користування надрами, в той час як всім було відомо лише про один з них. Найбільше охоплення території Ковалівської сільської ради має спецдозвіл №3333, котрий належить компанії ДТЕК Нафтогаз, котра сплачуючи 1% рентних коштів в місцевий бюджет за останні 6 місяців поповнила скарбницю Ковалівки майже на 6 мільйонів гривень. Опираючись на цю інформацію експерти обговорили з учасниками процедуру надходження коштів від податків, сплачених нафтогазовими кампаніями та поділилися механізмами прогнозування дохідної частини бюджету з урахування рентних надходжень.

На завершення семінару експерти презентували реєстр ОВД та його можливості як дієвого інструменту впливу громади на промислову діяльність видобувних підприємств. Під час практичної частини в реєстрі було виявлено два оголошення про планову діяльність, котра підпадає під процедуру оцінки впливу на довкілля. На жаль 20 календарних днів в моменту публікації даних повідомлень вже минуло і можливість надати пропозиції, зауваження до розробки звіту ОВД вже втрачена. Для уникнення подібних ситуацій та відслідковування нових оголошень експерти навчили

 учасників відслідковувати повідомлення про планову діяльність використовуючи перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів довкілля.

Контакти

  • Віталій Филенко
  •  +380503438632
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.