bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відкрита лекція-дискусія «Політизовані тлумачення Голодомору»
10.11.2015

Кандидат історичних наук, Генадій Єфіменко в суботу 14 листопада о 16.00, у приміщенні Національного Музею Історії України (м. Київ, вул. Володимирська 2) прочитає лекцію і поговорить з усіма охочими на тему «Політизовані тлумачення Голодомору».Щорічне звернення до теми Голодомору супроводжується низкою ідеологічних та політизованих тлумачень, які висловлюють як різні варіанти українського патріотичного ставлення, так і критику самої фактичної основи інформації про Голодомор. Що може сказати з цього приводу академічна наука? Як оцінювати тодішню статистику та факти? Які політичні та “наукові” оцінки викривлюють реальні події? Відповіді на ці питання Ви зможете почути від лектора, а також поспілкуватися з ним безпосередньо на задану тему.

Геннадій Єфіменко - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ.

Лекція-дискусія відбуватиметься в рамках проекту Відкрита Школа Історії. Це спільний громадський проект від ГО "Патріотичні ініціативи" та інтернет-порталу Likбез. Історичний Фронт.

Автори популярного інтернет-проекту “LIKБЕЗ. Історичний фронт” – фахові історики, представники провідних наукових та освітніх установ України – починають цикл відкритих лекцій, спрямованих на розвінчання історичної міфотворчості та ідеологізації історії. Інформація, яку отримають слухачі, допоможе орієнтуватися у тих історичних темах, що на сьогодні стають об’єктом маніпулювання під час інформаційної війни та політичних дискусій. 

Проект є некомерційним та позаполітичним. 

Захід є безкоштовним

Лекції триватимуть щонайменше до літа 2016 року, раз на два тижні.

Партнери проекту:

 

Інститут історії України НАН України, 
Український інститут національної пам’ятіі,
Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка,
Національний Музей Історії України - НМІУ.

Проект відбувається за підтримки Адміністрації Президента України.

Контакти

Коментарі

Ігор Алексєєв   2948 днів тому   #  

3.04.2014 була доповідь Президента НАНУ за підсумками роботи за 2013й рік.
Там Патон казав, що "внаслідок голоду 1932-1934 - 4,5 млн осіб у т.ч. 3,9 млн через смертність і 0,6 млн - через ненародженість".
Дуже цікаво, у якому дослідженні цей розрахунок, наскільки він правильний і чому його здійснили лише нещодавно.

Жаль, що не потраплю на захід :(

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.