bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сталий розвиток у кінематографі: шість фільмів від ГУРТа
09.01.2016

Під час різдвяних свят кожен починає вірити у дива. Однак щоб їх побачити, варто вийти за межі мрій про те, як зберегти нашу планету для майбутніх поколінь, подолати бідність та дискримінацію, забезпечити мир і бути справедливим, а почати діяти. І навіть такі, здавалося б, мізерні вчинки, як не викидати їжу у смітник, а залишати її безпритульним тваринам, чи використання велосипеда, замість автомобіля, можуть змінити наш світ на краще.

ГУРТ пропонує добірку мотиваційних фільмів про сталий розвиток. Можливо, саме вони зігріють вас у зимовий вечір та допоможуть змінити ставлення до себе, людей і навколишнього середовища.

РОЗУМНИК ВІЛЛ ГАНТІНҐ (Good Will Hunting), 1997


Оскароносна драма Ґаса Ван Сента, у якій розповідається про 20-річного генія Вілла Гантінґа. Хлопець не отримав належного виховання і підсвідомо звинувачує себе у своєму невдалому старті. Замість того, щоб реалізувати свій потенціал, працює прибиральником у технологічному інституті та веселиться зі своїми друзями, за що неодноразово потрапляє до поліцейського відділку. Але все-таки здібність до математики проявляється у хлопця і на нього звертає увагу професор математики, який не може залишити напризволяще юного вундеркінда. Цей фільм звертає увагу на вирішення проблеми нерівності та якісної освіти.

ВАДЖА (Wadjda), 2012

Події фільму розгортаються у Саудівській Аравії навколо 11-річної Ваджі, яка понад усе мріє про зелений велосипед, щоб ганяти на ньому разом зі своїм другом. Дівчинка шукає шляхи, щоб отримати омріяний подарунок, але зіштовхується із заборонами, що існують в суспільстві. Спочатку мама розповідає Ваджі, що дівчатам не можна кататися на велосипеді, тож дівчинка вирішує самостійно назбирати необхідну суму. Вона бере участь у шкільному конкурсі і виграє 1000 ріалів. Дізнавшись про намір Ваджі, директор школи вирішує не віддавати їй виграш, а витратити його на благодійність. Ця стрічка змушує звернути увагу на гендерну нерівність, яка й досі має місце у багатьох країнах світу.

НАЙВЕЛИЧНІШИЙ ДИКТАТОР (The Great Dictator), 1940

Сатиричний фільм, спрямований на висміювання нацизму й особливо Адольфа Гітлера, у якому головну роль зіграв Чарлі Чаплін. Його герой, єврейський цирульник, б'ється в лавах армії своєї держави Томанії. Одного разу, під час боїв, він рятує життя льотчику Шульцу, але в результаті невдалого приземлення, втрачає пам'ять і довгий час знаходиться у лікарні. Роки минають, війна завершилася, а в Томанії при владі опиняється диктатор, який ненавидить євреїв і дуже схожий на того самого єврейського цирульника. Він жадає завоювати весь світ, а в цей час цирульник виходить із лікарні і намагається налагодити старе життя... Фільм змушує замислитися над одвічними проблемами людства – миром та справедливістю. Стрічка також транслювалася у Лондоні під час битви за Британію у Другій світовій.

ЗЕМЛЯНИ (Earthlings), 2005

Документальний фільм про проблему експлуатації тварин людьми для одомашнення, розваг, наукових досліджень або ж для виробництва їжі чи одягу. Стрічка підіймає теми расизму, сексизму, видової дискримінації та прав тварин, демонструючи кадри, отримані за допомогою прихованої камери із зоомагазинів, притулків для бездомних тварин, птахофабрик, дослідницьких лабораторій і розважальних заходів. Режисером фільму виступив зоозахисник Шон Монсон.

ДОРОГА ДО ВЕЛЛВІЛЛЯ (The Road to Wellville), 1994

Комедія, що розповідає про будні санаторію початку XX століття. Головні герої – сімейна пара Елеонор та Вільям – потрапляють у лікарню та зіштовхуються з ексцентричним лікарем Келлогом, який змушує їх повністю відмовитися від тваринної їжі та «тоннами» вживати жахливу субстанцію із кукурудзяної муки, забути про статеве життя і спробувати незабутні водні процедури з електричним струмом. На подружжя чекають неймовірні пригоди, а для нас це – ще одна нагода подумати над здоровим способом життя.

ЛЮДИНА (Human), 2015

Фільм про те, що нас робить людьми. Прем'єра стрічки відбулася одночасно під час Генеральної асамблеї ООН та на YouTube. Переклад доступний шістьма мовами. Величезне кінополотно, яке ввібрало в себе розповіді двох тисяч людей з 60 країни, можливо, не відповість на головне питання «що ж нас робить людьми?», але стане відправною точкою для початку цього діалогу. Фільм складається з трьох переплетених компонентів: людей, пейзажів і традиційної музики.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.