Чи залежить кваліфікація стоматолога від статі ?

 Ми продовжуємо  досліджувати гендерну рівність в різних сферах. Цього разу,  в рамках  акції #РозкажиСвоюІсторію,   експерт ГО «Сучасна жінка» Анна Жукова взяла інтервю в Сусанни  - 51-річної жінки-стоматолога. 

Ми продовжуємо  досліджувати гендерну рівність в різних сферах. Цього разу,  завдяки  акції #РозкажиСвоюІсторію, мета якої  ̶  викриття випадків дискримінації жінок на ринку праці та висвітлення  історій про  жінок, які досягли успіху, експерт ГО «Сучасна жінка» Анна Жукова взяла інтервю в Сусанни  - 51-річної жінки-стоматолога.

 - Чи відчутні  прояви дискримінації жінок в медичній сфері?

- У середовищі медиків, якщо жінка хоче, то вона буде лікарем. Для цього, звичайно, потрібно велике бажання працювати і якщо є талан, то все вийде. Упереджене або «особливе» поблажливе ставлення, тільки тому, що лікар жіночої статі в роботі не застосовується. І чоловіки лікарі, і жінка працюють на одному рівні і навантаженнях. Ознаки дискримінації бувають в хірургії, так як це дуже важка і напружена спеціалізація. Прояви виражаються так: якщо ти жінка - навіщо тобі хірургія, тим самим вказуючи на те, що сімейне життя може не складеться, просто не вистачить сил і часу.

- Серед колег в стоматології, чи робиться акцент на те, що ви жінка?

- Ні, головне ваш успіх, саме на ньому будується ставлення колег. Якщо ви успішний фахівець, ви цим пишаєтесь, то це  проявляється і в роботі і при взаєминах з іншими колегами. Так що відмінностей немає. Оцінюється ваша робота, розвиток, рівень кваліфікації.

- Як розподіляються  посади між чоловіками та жінками в медичній сфері?

- Коли я починала працювати, багато жінок були завідувачами відділень. Зараз так само. Хоча головні лікарі, як правило, тільки чоловіки. Багато з них не знайшли себе в лікарській практиці, тому розвивали кар’єру адміністраторів. В свою черг, жінки не завжди можуть присвятити себе повністю кар’єрі через брак часу.

- Які перспективи кар’єрного росту у жінки в порівнянні з чоловіком?

- Кваліфікація, бажання розвиватися, використання сучасних підходів в лікуванні створюють рівні умови. Положення медика як жінки визначають її особисті переваги в кар’єрі і ступінь віддачі сім’ї. Чоловік більш вільний у відношенні часу і сімейних обов’язків, тому обирає більш жорсткі сфери (травматологія, хірургія). Жінки зробивши подібний вибір, втрачають можливість  бути “хорошою матір’ю”. Тому, на практиці чоловіки можуть себе більше розвивати. У них для цього достатньо часу, є більше варіантів спеціалізації. А жінки обирають професію, щоб довше бути вдома, наприклад, роботу лікарем в поліклініці. Виходить в кар’єрі хтось обирає сім’ю, а хтось -  роботу

- Чи спостерігаються прояви сексизму?

- Дивлячись як на це подивитися. Бувають амбітні жінки на низькому професійному рівні, які стверджують, що їх утискають за гендерною ознакою. З іншого боку, чоловікам вигідно проявляти сексизм в кар’єрі, тим самим демонструвати  місце жінки і просуватися вище.

- Як пацієнти вибирають лікаря в стоматології, чи є гендерні переваги?

- Саме в стоматології, особливих відмінностей немає. Є пацієнти, які вибирають чоловіків, так як вважають, що у них більше сил провести необхідні маніпуляції. Хоча це залежить тільки від кваліфікації лікаря, а не від його фізичної форми. Тут можуть грати роль вже соціальні упередження або стереотипи, які формують оцінку і вибір пацієнта. Знову ж на практиці саме в стоматології, якщо є контакт з пацієнтом і йому комфортно, то саме професійна підготовка, а нестать, відіграє вирішальну роль до якого лікаря піде пацієнт.

Спілкувалася Анна Жукова, експерт ГО «Сучасна жінка»

Шановні жінки, якщо Ви також готові поділитися своїми розповідями про дискримінацію на роботі чи історіями успіху, то заповнюйте форму за посиланням https://goo.gl/vBx44C. Відповідальна особа зв’яжеться з вами для уточнення інформації, написання статті та її публікації.  При необхідності розповідь може бути анонімною.  Три історії, які наберуть найбільше вподобань, отримають цінні призи  від НГО «Сучасна Жінка».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.