В громадах впроваджено перші антикорупційні інструменти

7 вересня на сесії Білоберізької ОТГ, що на Франківщині, депутати прийняли рішення впровадити три механізми запобігання корупції, розроблені у співпраці з експертами Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»..

Відтепер посадові особи в ОТГ призначатимуться за результатами конкурсного відбору, громада керуватиметься чіткими процедурами врегулювання конфлікту інтересів при прийнятті рішень, а при комунальному підприємстві в Білоберізці буде створена наглядова рада.

Прийняті радою проекти рішень були розроблені за допомоги експертів Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”,Протягом серпня в ОТГ працювали експерти партнерства – Віталій Світлик та Віктор Бобиренко. Саме вони проводили навчання для представників ОТГ, на яких роз’яснювали всі особливості антикорупційних механізмів, рекомендованих для громад, а потім допомагали готувати обрані інструменти до впровадження.

Протягом місяця ми працювали з ОТГ в Івано-Франківській області. Були проведені чотири дводенні семінари для представників громад, як для керівництва, так і для мешканців і активістів, – розповідає експерт партнерства Віталій Світлик. – Також ми проводили оцінку ситуації в ОТГ і давали рекомендації стосовно першочергових проектів рішень, необхідних для прийняття в цих громадах”.

Пакет антикорупційних механізмів, запропонованих експертами Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” для ОТГ, налічує більше 10 проектів рішеннь. В Білоберізці першочергово було винесено на сесію три.

Василь Пилип’юк, заступник сільського голови Білоберізької ОТГ з питань діяльності виконавчих органів влади,  зазначає, що ці проекти рішення були найнеобхіднішими, зокрема тому, що в Білоберізці створюється комунальне підприємство.

Всі запропоновані інструменти важливі, просто ми вибирали ті, які є першочерговими для нас, – зазначає Пилип’юк, – Буквально в процесі підготовки рішень до сесії ми вирішили впровадити наглядову раду при комунальному підприємстві. Ми якраз завершуємо процес його створення”.

Експерти Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” підкреслюють що, це – тільки початок масштабного впровадження антикорупційних інструментів в громадах-партнерах Адже програмою “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”, яку виконує партнерство, крім Білоберізької ОТГ, охоплено ще 24 громади в 7 областях України.

Ми маємо амбітну мету впровадити мімінум 50 актикорупційних інструментів в 25 ОТГ до кінця листопадаЯ дуже дякую колегам, що супроводжують Білоберізьку ОТГ, за такий чудовий старт, який, впевнений, ще більше надихне всіх нас на досягнення поставленої мети!”, - підкреслив Анатолій Бойко, координатор Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.