У громадах стартували тренінги з впровадження антикорупційних інструментів

Тренери Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» провели перші 7 тренінгів в рамках програми навчання та наставництва для громадян «Запобігання корупції в об'єднаних територіальних громадах».

В тренінгах взяли участь представники виконавчих органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, комунальних установ, громадськості та ЗМІ, старости з 7 ОТГ Дніпропетровської, Івано-Франківської, Харківської та Тернопільської областей.

Під час тренінгів їх учасники розглянули бюджетні процеси в ОТГ і забезпечення їх прозорості, навчились аналізувати бюджети та виявляти в них корупційні ризики, проводити антикорупційну експертизу проектів рішень і діючих нормативно-правових актів місцевих органів влади, розібрались в процедурах проведення державних закупівель в ОТГ з використанням Prozorro, функціонуванні та користі для громади від використання E-Data, ознайомились з сервісами “Розумне місто”, обговорили налагодження роботи дієвих наглядових рад комунальних підприємств, отримали роз’яснення щодо механізмів запобігання та розвʼязання  конфліктів інтересу та дізнались, як належним чином організувати конкурсний відбір посадових осіб та розробити антикорупційну програму для ОТГ.

Також учасники тренінгів визначили антикорупційні інструменти, які вони бажають запровадити у своїх ОТГ та розробили попередній план їх впровадження. Найбільш актуальним для своїх громад учасники перших тренінгів визначили впровадження наглядових рад при комунальних підприємствах, механизмів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, антикорупційних рад, громадських обговорень бюджетних питань та антикорупційних програм.

Учасники тренінгів гаряче дякували тренерам за наданні знання та навички та відзначали велику користь та актуальність проведення подібних тренінгів. Адже питання коррупції, приведення діяльності органів влади у відповідність із новим антикорупційним законодавством – чи не найактуальніші питання для громад сьогодні, в яких, водночас, без фахової сторонньої допомоги розібратись їм практично неможливо.

В той же час, 7 тренінгів – тільки початок й протягом серпня-першої половини вересня тренери Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” проведуть ще 18 таких тренінгів для представників 18 громад з 7 областей, що охоплені програмою USAID DOBRE.

Після завершення навчання експерти Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” протягом трьох місяців виконуватимуть функцію наставників та допомагатимуть ОТГ впроваджувати обрані ними антикорупційні механізми, а також розв’язувати проблеми, з якими вони можуть зіткнутись.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Програма навчання та наставництва для громадян “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах” передбачає впровадження 50 антикорупційних інструментів в 25 ОТГ 7 областей України ( Дніпропетровській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській та Херсонській).

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.