Підбито підсумки конкурсу журналістських робіт з тематики реформування місцевого самоврядування

Після напруженої роботи конкурсної комісії – експертів офісу Ради Європи в Україні, громадської організації «Інтерньюз-Україна» та асоціацій органів місцевого самоврядування – було обрано 12 найкращих робіт у чотирьох номінаціях: «Онлайн-публікація», «Стаття», «Радіоматеріал» та «Відеоматеріал».

Проблема реформування системи місцевого самоврядування постала перед українським суспільством ще давно. Проте досі у нашій державі не було сформовано чіткої системи адміністративно-територіального устрою. І лише у 2014 році, коли Уряд прийняв продуману й логічну концепцію адміністративно-територіальної реформи, крига скресла. Механізм реформування місцевого самоврядування було запущено в дію. Звісно, не обійшлося без труднощів. Нерозуміння необхідності децентралізації часто породжувало недовіру до таких змін, попри очевидні позитивні зрушення.

А таких змін вже чимало. Так, серед перших результатів реформи на першу половину 2016 року – ріст місцевих бюджетів на 49% завдяки фінансовій децентралізації, добровільне об’єднання більш як 800 громад (7% від загальної кількості) у 172 спроможні територіальні громади. До того ж, 59% населення України вважають реформу потрібною.

Варто зазначити, що досвід реалізації муніципальних реформ у різних країнах світу свідчить – успіх реформи залежить від її сприйняття та підтримки населенням. Кваліфіковане інформування про мету, завдання і зміст реформи, а також донесення результатів її реалізації залежить, в першу чергу, від засобів масової інформації. Висвітлення кращих практик впровадження децентралізації через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у регіональних ЗМІ, є суспільним внеском у зміну системи влади в Україні.

Отже, саме журналісти є тією ключовою ланкою, яка здатна впливати на громадську думку і підтримувати успішне впровадження реформи місцевого самоврядування.

Розуміючи усю важливість цього твердження, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Рада Європи започатковували Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з тематики «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Конкурс привернув увагу журналістів з усіх куточків України. Участь у ньому взяло 218 робіт, які поширювали позитивний досвід упровадження реформи місцевого самоврядування й децентралізації влади та привертали увагу до успішних прикладів територіальної консолідації.

Обрати переможця було непросто. Та все ж, після напруженої роботи конкурсної комісії – експертів офісу Ради Європи в Україні, громадської організації «Інтерньюз-Україна» та асоціацій органів місцевого самоврядування – було обрано 12 найкращих робіт у чотирьох номінаціях: «Онлайн-публікація», «Стаття», «Радіоматеріал» та «Відеоматеріал».

Як зазначають учасники Конкурсу, вони самі при написанні матеріалів часто стикалися з браком інформації про реформу місцевого самоврядування. Проте бажання дізнатись більше, спілкування з експертами, та допомога громадських організацій дали змогу всебічно дослідити питання децентралізації в Україні.

«Працювала над матеріалом досить довго, оскільки регіональний журналіст робить водночас дуже багато роботи, – зізнається Олена Шаповал, яка здобула перше місце у номінації «Онлайн-публікація». – Дуже допоміг у написанні цієї роботи прес-тур. Оскільки громади знаходяться одна від одної досить далеко, в процесі виникало багато уточнюючих питань, тому контактували також і з очільниками громад. Матеріал для сприйняття, мабуть, дійсно складний – багато цифр, багато даних, в тому числі фінансових. Важливо було оформити це креативно, з візуалізацією, щоб інформація краще сприймалась читачами».

Зупинятися на досягнутому організатори Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт не будуть: у 2017 році планується наступний етап, який, вочевидь, збере не меншу кількість учасників.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

Валентин Владіміров   529 днів тому   #  

Де можна почитати матеріали переможців конкурсу?

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.