УКУ відкриває унікальну бакалаврську програму Artes Liberales

УКУ запроваджує унікальну для України навчальну модель Artes Liberales («вільних мистецтв») у вересні 2016 року. Тривалість навчання – чотири роки. Після закінчення випускники отримають диплом бакалавра за спеціальностями «Історія», «Філологія» або «Культурологія».

Під терміном ліберальна освіта розуміють освіту, яка має на меті розвиток широкого світогляду і загальних інтелектуальних навичок, на відміну від вузькопрофесійної підготовки. Така освітня модель поширена насамперед в США. Коледжі (Liberal Arts Colleges) є одними із найпопулярніших типів освітніх інституцій у цій країні.

Інституційна традиція Artes Liberales робить наголос на розвиток навичок критичного самостійного мислення, які включають інтелектуальну відкритість до нових ідей і перспектив, готовність шукати відповіді на важкі питання, критично оцінювати власні і чужі погляди, переконання і аргументи. Ця освіта є міждисциплінарною апріорі. Вона передбачає особливий формат взаємодії студентів з викладачем та між собою, зокрема за допомогою інтерактивних методів викладання. Спільне проживання у “кампусах” вважається ідеальним середовищем для освіти в стилі “вільних мистецтв”.

Серед особливостей програми Artes Liberales в УКУ:

  • Індивідуальні траєкторії навчання
  • Зменшене, порівняно з традиційними програмами, аудиторне навантаження
  • Інтенсивне вивчення класичних та іноземних мов
  • Велика кількість вибіркових курсів загальнонаукового, гуманітарного та професійного профілю
  • Можливість обирати курси з-поза професійної програми
  • Можливість обирати професійну спеціалізацію протягом другого року навчання

Skochylyas

«Ми пропонуємо три напрями для вступника у рамках програми Artes Liberales – історію, філологію та культурологію. Абітурієнт подає документи лише на один. Впродовж першого року навчання студент має можливість відвідувати заняття та слухати лекції, які читають на інших двох напрямах. І особливістю системи освіти за принципом Artes Liberales є те, що студент може змінити напрям (в межах запропонованих) після першого курсу. Наприклад, якщо ви обрали культурогію, але за рік зрозуміли, що вам цікавіша історія, то продовжуєте вивчати вже історію», – розповідає про програму декан гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс.

Навчальна програма складається: із фахових дисциплін в межах вибраного напряму (45%), дисциплін за вибором студента (30% ) та дисциплін спільної траєкторії “Artes Liberales” (25%).

За словами Ігоря Скочиляса, програма Artes Liberales не є простою і розрахована на вступника, який готовий працювати. Студенти в процесі навчання багато часу проводитимуть за читанням, написанням і обговоренням текстів. Програмою також передбачено можливість проведення семестру за кордоном в партнерських університетах на основі програм обміну в рамках європейської програми Еразмус +.

Маємо ситуацію, коли і працедавці, і українське суспільство на етапі болісних реформ потребує людей, здатних ясно та переконливо комунікувати, аналізувати дані, працювати у групах, розуміти локальний і глобальний контекст. Саме таких випускників готуватиме програма Artes Liberales. Ми сподіваємося, що вони будуть здатні приймати рішення, від яких залежить їх власне майбутнє і майбутнє суспільства, до якого вони належать, а також робити раціональний та етичний вибір”, – розповідає перший проректор УКУ Тарас Добко.

Контакти

  • Український католицький університет
  • info@ucu.edu.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.