Прес-ланч у соціальній квартирі для потерпілих від насильства жінок (Київ)

20 грудня 2016 р. о 14.00 у соціальній квартирі(притулку) для вагітних жінок та молодих матерів у м. Києві відбудеться прес-ланч «Чому Україні потрібні притулки для жінок, які зазнали насильства?».

Представники київської міської влади, Європейського Союзу, Міністерства соціальної політики України та громадських організацій говоритимуть про необхідність поширення досвіду успішної моделі київської соціальної квартири (притулку) на всю Україну і надання подібних послуг у регіонах.У квартирі знаходять притулок та отримують кваліфіковану допомогу юристів, психологів та соціальних працівників вагітні жінки й молоді матері, які зазнали насильства – в тому числі внутрішньо переміщені, жінки у складних життєвих обставинах. У 2016 році 21 жінка з 23 дітьми отримала послуги соціальної квартири.

Прес-ланч організований у рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Проект передбачає інституалізацію та поширення успішних  соціальних моделей надання послуг жінкам, які постраждали від насильства. За рік в рамках проекту 3200 потерпілих від насильства дівчат та жінок та 350 чоловіків, які вчинили насильство, отримали послуги у м. Києві, Вінниці, Одесі, Полтаві, Херсоні.

У листопаді у першому читанні було прийнято законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству», норми якого передбачають розвиток по всій країні на рівні громад спеціалізованих послуг для потерпілих від насильства жінок: притулків, соціальних квартир, денних центрів та ін. Соціальна квартира (притулок) у Києві є своєрідним прикладом того, як це можна зробити.

Соціальна квартира (притулок) – унікальна модель послуг у Києві, де жінки отримують тимчасове проживання, соціальну, юридичну, психологічну підтримку та доступ до медичних послуг, незалежно від прописки чи наявності документів, що посвідчують особу. Унікальність даної соціальної квартири ще в тому, що будучи створеною громадською організацією, персонал квартири фінансується з бюджету міста. Отже громади  можуть приймати рішення щодо розвитку та фінансування спеціалізованих послуг для жінок.  Під час прес-ланчу жінки, які отримують допомогу соціальної квартири, пригощатимуть гостей та журналістів власноруч приготованими пирогами, також розкажуть свої історії, як вони опинилися у соціальній квартирі та яким чином послуги, що вони отримують допомагають їм розпочати самостійне життя.

Запрошені учасники: Ганна Старостенко, заступник Голови КМДА; Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва ЄС в Україні; Наталія Федорович, Заступник Міністра соціальної політики України; Ірина Луценко, депутат Верховної Ради України; Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»; Анна Остапчук, менеджер соціальної квартири; жінки, які отримують допомогу в соціальній квартирі. 

З питань акредитації медіа, будь-ласка, звертайтесь:

Аліса Тимченко, 063 864 30 62, 044 278 48 95, [email protected]

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.